Przeskocz do treści

Santorini

Godny przedstawiciel kuchni greckiej. Tak rozpocznę ten opis. Miejsce to poznaliśmy dzięki naszym przyjaciołom, którzy wyprawiali tutaj swoje cynowe gody. Ah jaki to był wspaniały wieczór, wyśmienite jedzenie, greckie trunki, przyjaciele, tańce (tak, tak tańczyliśmy z kelnerami Zorbę) i tłuczenie talerzy. Opa!

Wystrój jak w prawdziwej tawernie greckiej. Na 6!

Smażone kalmary

Tak więc, wracamy wspomnieniami i odwiedzamy z przyjaciółmi ponownie Santorini. Dla mnie ośmiornica i grillowany kalmar. Inni zamawiali smażone kalmary, sałatka z burakiem i serem feta, tzatziki, zupa cytrynowa z kurczakiem, zupa rybna z kalmarami, suvlaki (zgadnijcie kto wybrał :)), bakłażan zapiekany z warzywami, pierś kurczaka nadziewany suszonymi pomidorami i grecki burger.

Grecki burger

To zaczynamy przygodę! Ośmiornica wspaniała podana z grillowana cukinią i ryżem. Kalmary równie wspaniałe. Zarówno te smażone (z tzatzykiem) jak i te grillowane. Z dodatkiem soku z cytrynki-pycha! Jarek zamówił kurczaka więc pytam jak Twój kurczak? Jego odpowiedź mnie powaliła No kurczak jak kurczak 😉 Jarek nie pisze bloga i nazywa rzeczy po imieniu, w każdym razie był zadowolony z dania :). Obie zupy dostały pozytywne opinie. Bardzo smakował znajomemu burger jagnięcy. Mięso było zawinięte w pitę z tzatzykiem albo z fetą - nie jestem pewna typu sera, do tego frytki i sałatka.

Suvlaki też dostały pozytywne oceny. Mąż ocenił jako najlepsze do tej pory jedzone w Polsce! Doprawiony dobrze, mięso wilgotne nie wysuszone.

Bakłażan

Sałatka skomponowana z marynowanego buraka, roszponki i sera feta, który był w zaskakującej formie, w panierce na ciepło - bardzo dobra. Według koleżanki bakłażan z warzywami w towarzystwie ryżu, mógłby być lepiej przyprawiony i dłużej pieczony.

Bardzo lubię to miejsce i będziemy tu wracać. Jest grecko jak trzeba, kelnerzy bardzo mili i co najważniejsze psiolubni! 🙂

 

Grecka muzyka w tle, a w weekendy Zorba in tłuczenie talerzy - mały fragment Grecji w Warszawie 🙂

Opa!

  • Ogólna ocena: 5+
  • Wystrój: 6
  • Nasza ocena: 5
  • Ocena Nori: 5

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *